Fogasy fantasztikus versennyel kezdett a Rebenland Rally-n

In sport
Rebenlad Rally

Nehéz, de jóhangulatú versenyen mutatkozott be Fogasy Gergely és Berendi Dávid a Ford Fiesta R5-tel.

Az osztrák Rebenlad Rally-n az abszolút hatodik és a Mitropa Kupa második helyén álltak, amikor két szakasszal a vége előtt megforogtak és megsérült a hűtő, ami miatt fel kellett adniuk a versenyt. Az autóval és a pályákon azonban értékes tapasztalatokat szereztek.

„Fantasztikus verseny volt, minden méterét élveztük, a shake downtól a gyorsaságikig – mondta Fogasy. – A pályaismeret hiánya nagyon érződött. Tavaly a hatodik szakaszon kiestünk, így sok helyen most mentünk először versenytempóban. Több meglepetés is ért minket, megdöbbentően vágják le a pályát ott is, ahol az nem indokolt. Ha jövőre indulunk, akkor biztosan másképp írjuk az itinert.

Két gyorsasági szakasszal a vége előtt az abszolút hatodik és a Mitropa Kupa második helyén álltunk, amivel messze elégedettek lettünk volna. Azonban egy nagyon ártatlan szituációban, egyes fokozatban megforogtunk, belógott az autó orra az árokba, a hasa pedig felült.

A nézők gyorsan megmozdítottak minket, amint leért a kerék mentünk tovább, de szinte azonnal jelzett a komputer, hogy melegszik a motor. A gyorsaságiról még kijöttünk, de a célban láttuk, hogy kilyukadt a hűtő, így inkább kiálltunk, nehogy kárt okozzunk a motorban, hiszen lett volna még egy 20 km-es szakasz a szerviz előtt.

Ahhoz képest, hogy a pályák és az autó is új volt, nem mentünk rosszul. Nagyon jól érzem magam a Fordban, bizakodó vagyok, hogy tudunk még gyorsulni.

Nagy pozitívuma a versenynek, hogy minden pályán tudtunk menni, így ha jövőre is indulunk, akkor ez nagy segítség lesz, illetve a Forddal is szereztünk olyan tapasztalatokat, amiket akár már a következő versenyen használhatunk.

Szerencsére csak három hetet kell várnunk és a Lavanttal Ralin újra autóba ülhetünk, amit Dáviddal együtt nagyon várunk.“

A Mitropa Kupa 2019-es versenynaptára

március 15–16. Rebenland Rali (Ausztria)

április 5–6. Lavanttal Rali (Ausztria)

május 3–4. Opatija Rali (Horvátország)

május 24–25. Velenje Rali (Szlovénia)

július 5–6. Casentino Rali (Olaszország)

augusztus 2–3. Baranya Kupa (Magyarország)

szeptember 19–21. Nova Goricia Rali (Szlovénia)

szeptember 27–28. Citta di Bassano Rali (Olaszország)

október 18–19. 3-Städte Rali (Németország)

You may also read!

gokart

Kezdődik az Európa-bajnokság

Gender Tamás Junior számára elkezdődött a 2024-es FIA Gokart Európa-bajnokság.   Összesen 48 ország 200 versenyzője indul a héten. A Valenciában,

Read More...
Toyota 2600000 km

A Toyota, amely 2,6 millió kilométernél ment nyugdíjba

Tizenhat év alatt hétszer tette meg a Föld és a Hold közötti távolságot egy Toyota pickup az Egyesült Államokban,

Peugeot E-5008

Premier előtti pillantás az új Peugeot E-5008-ra

Az új Peugeot E-5008 egy exkluzív videóban mutatja meg magát először. A kategóriák felett álló nagy elektromos SUV gáláns helykínálatot,